Kogo słuchać? Lekarza, dietetyka, czy trenera?

Ile osób tyle opinii, zwłaszcza, jeśli mówimy o zdrowym stylu życia, odchudzaniu i ćwiczeniach. Każdy ma swoje mądrości i próbuje je przekazać dalej. Niestety sami tez musimy sporo wiedzieć, żeby analizować rady innych i podjąć decyzje, które są warte uwagi.
Chcąc zrzucić zbędne kilogramy ludzie udają się w różne miejsca, szukają rad, co zrobić, żeby szybko schudnąć. Niestety często stykają się z różnymi opiniami. Inne rady daje trener, inne lekarz, a jeszcze inne dietetyk. Pojawia się, więc pytanie, z których rad należałoby korzystać i dlaczego?
Zawsze warto porównywać pozyskane od specjalistów informacje, z tym, co znajdziemy w gazetach, książkach, czy nawet w Internecie. Sami musimy ocenić, która osoba daje nam lepsze wskazówki. Pamiętajmy tez o różnicy programowej, czy pokoleniowej. Gdy udamy się do lekarza, który ma 60 lat usłyszymy coś innego niż od młodego dietetyka.
Lekarz powinien być naszą wyrocznią, ale sami też analizujmy rady dietetyka, czy trenera. Pamiętajmy, że tylko nasz lekarz rodzinny zna nasz organizm i jest w stanie ocenić, czy poradzimy sobie z takimi ćwiczeniami i czy dana dieta faktycznie jest wskazana.