Dieta właściwa dla sportu

Zdrowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla dobrej kondycji każdego człowieka. Jednak sportowcy muszą tej sferze życia poświęcać jeszcze więcej uwagi, ponieważ ich organizmy wykazują zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, aminokwasy, witaminy i minerały.
Dlaczego dieta jest tak ważne dla sportowca? Ponieważ jego ciało każdego dnia poddawane jest wzmożonym wysiłkom, a to oznacza, że spala znacznie więcej składników odżywczych, mineralnych i witamin. Osoby, które poddają się treningom siłowym i rozwijają tkankę mięśniową, muszą liczyć się z koniecznością dostarczanie organizmowi budulca i innych cennych czynników. Zwiększone zapotrzebowanie na składniki mineralne wiąże się również z faktem, że sportowcy bardzo duże ich ilości wydalają z potem.
Aby zapewnić sobie stały dopływ substancji odżywczych i składników mineralnych, sportowcy sięgają po specjalnie skomponowane odżywki. Stanowią one element ich codziennej diety i mają niemały wpływ na kondycję ciała i regenerację zmęczonego ciała po treningu.