Kiedy warto pójść do dietetyka?

Dietetyk to osoba, do której powinniśmy się udać, gdy zależy nam na zrzuceniu wagi lub po prostu odczuwamy, że pewne produkty nam nie służą. Wciąż jednak, gdy chodzi o odchudzanie sami szukamy rozwiązań, diety cud, która szybko nam pomoże. Czasem faktycznie kilka zmian może coś zmienić, ale są też sytuacje, gdy wizyta u dietetyka jest konieczna.
Od zawsze jesteś nieco większy niż inni i kilkakrotnie podejmowane diety nie przyniosły efektu? To znak, że powinieneś pójść do lekarza lub dietetyka, bo przyczyna Twoich problemów może być nieco skomplikowana.
Jeśli jesteś na diecie od kilku miesięcy, a w zasadzie ciągle jesteś na diecie i efektów nie widać, może to oznaczać, że przyjął złą taktykę. Udaj się do dietetyka, na pewno może Ci w wybraniu właściwej drogi.
Nigdy nie wybieraj diety samodzielnie, jeśli na coś chorujesz. Osoby, które cierpią na pewne choroby powinny być szczególnie ostrożne, jeśli mówimy o wyborze odpowiedniej dietetyk, bo to, co jemy wpływa też na nasze zdrowie, a jeśli chorujemy, nasz organizm musi być odpowiednio odżywiany.