Dziecko i jego dieta

Dzieci są dla nas bardzo ważne, chcemy je uszczęśliwiać, często na siłę, co potem ma różne skutki i chociaż każdy rodzic, chce, żeby jego dziecko było szczęśliwe, miało moc atrakcji i cieszyło się dzieciństwem, każdy rodzic musi jeszcze wiedzieć, że ważną kwestią jest też zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały, ale również wprowadzenie pewnych ograniczeń.
Rodzice zachęcani przez swoich rodziców robią wszystko, żeby dziecko rosło jak na drożdżach, co niestety często przeradza się w problemy z wagą. Niestety niektórzy nie mają wyczucia, kiedy dziecko jest głodne, a kiedy po prostu widzi cos i chce zjeść, bo jest ładne i słodkie. Dużym problemem rodziców są dziadkowie, którzy chcą rozpieszczać wnuki, co bardzo często wpływa na wagę dziecka.
Rodzic nie może zapominać, że na tym, co dziecko je w domu świat się nie kończy. To jest tak naprawdę największy problem, bo rodzic nie może kontrolować przekąsek w szkole, owszem nauka zasad zdrowego żywienia może mieć na to wpływ, ale pamiętajmy, że rówieśnicy bywają bardziej przekonywujący.