Dieta bezglutenowa – dla każdego?

Ostatnio bardzo popularną dietą stała się ta, która wyklucza gluten. Warto, więc przyjrzeć się temu, dla kogo jest ta dieta, czy faktycznie służy każdemu i tak cudownie działa na naszą sylwetkę.
Mówią o glutenie trzeba wspomnieć o chorobie zwanie celiakią, która sprawia, że nasz organizm zwyczajnie nie przyswaja glutenu. Nie jest tak, że dotyczy to ogromnej liczby osób, bo w rzeczywistości tak nie jest. Owszem część społeczeństwa nie przyswaja glutenu, ale nie jest tak, że każdy organizm reaguje na niego negatywnie. Chociaż twórca diety bezglutenowej twierdził na początku, że nie ma nic lepszego, niż pozbycie się glutenu z diety, teraz zaczyna odchodzić od swojej teorii i twierdzi, że faktycznie gluten jest zły dla osób, które mają problemy jego przyswajaniem, ale cała reszta powinna go spożywać.
Problem diety bezglutenowej pokazuje jak szybko przyjmujemy nowe trendy. Wiele osób przestało jeść gluten twierdząc, że to pomaga. Owszem, często tak jest, ale nie każdy powinien się tego stosować. Nie jesteśmy tacy sami, a więc gluten wcale nie musi nam szkodzić.