Czym jest suplement diety

Suplement diety jest środkiem spożywczym w postaci kapsułek lub syropu, którego celem jest uzupełnienie naszej codziennej diety. Zazwyczaj kupujemy go w aptece i to często usypia naszą czujność. Wydaje się nam, że suplement można traktować jako lek wspomagający.
Tymczasem niewłaściwe używanie suplementu może prowadzić do prawdziwych problemów ze zdrowiem. Wielokrotnie jest to nasza wina, bo chcemy przedobrzyć i wydaje się nam, że jeśli więcej go zażyjemy, lepiej uzupełnimy niedobory witaminowe w naszym organizmie. To nieprawda. Najlepiej, by witaminy trafiały do naszego organizmu w sposób naturalny, w pożywieniu. Lepsze efekty da odpowiednio zbilansowana dieta. Suplementy mogą być zażywane pod kontrolą. Nie ma większego problemu, kiedy suplement zakupujemy w aptece. Tam jednak do obrotu są dopuszczane środki przebadanie. Gorzej, kiedy pośrednikiem w zakupie cudownych substancji jest internet. Niestety zdarza się, że zakupiony suplement zawiera środki niedozwolone, a nawet szkodliwe.
Takimi środkami są wszelkie spalacze tłuszczu, które rzeczywiście mogą redukować tkankę tłuszczową, ale jednocześnie są zabójcze dla naszego życia, a nawet zdrowia.