Suplementy diety – czy powinniśmy im ufać

Ostatnimi czasy bardzo wzrosła popularność różnych suplementów diety. Nic dziwnego, są one dość powszechnie i bardzo nachalnie reklamowane w telewizji, a taka forma prestacji na niektóre oso by ma wielki wpływ. Dlatego powinny być przeprowadzane kampanie społeczne, uświadamiające, że suplementy nie są remedium na problemy zdrowotne.
W niektórych przypadkach mogą wręcz szkodzić, a wielu – nie dawać żadnych efektów. Ograniczenie reklam tych specyfików byłoby to pierwsze, dobre posunięcie, które mogłoby spowodować, że nie będą one bez potrzeby kupowane. Nie oznacza to, że ogóle trzeba rezygnować z suplementów. Muszą być one przyjmowane jednak faktycznie tylko zgodnie z zapotrzebowaniem danej osoby, w celu uzupełnienia jakichś składników odżywczych – tych, których faktycznie brakuje w diecie.
Jeśli nie można w naturalny sposób, poprzez zmianę diety uzupełnić tych niedoborów, wtedy, po konsultacji lekarzem, można sięgnąć po wybrany suplement. Nie może być to jednak jedyne ani główne źródło danego składnika, a jedynie dopełnienie jego niedoborów.