Suplementy diety – czy warto je brać?

Suplementy diety są hitem na rynku. Nawet na stacji benzynowej znajdziemy suplement diety, który ma odmienić nasze życie. Jednak już sama nazwa powinna nam sugerować, że w rzeczywistości nie mają one zbawiennego działania, a są dodatkiem, które działanie nie jest potwierdzone, bo badania przeprowadzone na 40 osobach nie są żadnym testem.
Na sklepowych półkach znajdziemy tysiące suplementów diety na różne dolegliwości lub też po prostu na wszystko to, co naszym zdaniem się nie zgadza. Każdy może stać się lekarzem i to jest chyba najgorsze.
Oczywiście nie można zaprzeczyć, że znajdziemy też suplementy, które naprawdę poprawiają nasze samopoczucie, ale nie wynika to z ich cudownych składników z egzotycznych roślin. Po prostu zawierają one witaminy, których niedobory są bardzo popularne. Z całą pewnością każda osoba, która stosowała tabletki na odchudzanie zawierające witaminę B zauważyła poprawę pracy swojego organizmu. Więcej energii, mniejsza senność i brak zmęczenia – tak działa witamina B6, czy B1 Oczywiście wszystkie tabletki na odchudzanie zawierają ten składnik.