Dieta raw jest smaczna

Praktycznie każda dieta mówi o eliminacji z jadłospisu słodyczy, w tym czekolady. Tymczasem dieta raw wręcz zachęca do jej spożywania. Czym jest dieta raw?
Otóż jest to dieta, która zachęca do spożywania pokarmów, które nie zostały poddane termicznej obróbce. Żywność naturalna ma być bowiem bardziej przyswajalna przez organizm. Badania na ten temat były przeprowadzane już w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Zwolennicy tej diety za podstawowy posiłek uważają owoce, warzywa, kiełki, orzechy, ziarna, glony. Wydaje się, że tego typu dieta jest dość ograniczona. Nic bardziej mylnego. Na podstawie wymienionych składników można tworzyć różnorodne potrawy, a zwolennicy tej diety prześcigają się w nowych pomysłach. A skąd tu czekolada? Otóż ziarno kakaowca jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w różnych potrawach, także deserach.
Badający nową dietę podkreślają, że na pewno przyczynia się ona do szybkiej utraty masy ciała, a także do wyeliminowania wielu chorób. Ma jednak swoje minusy. Jej długotrwałe stosowanie może wpłynąć na niedożywienia i kruchość kości.