Dieta pełna różnych składników

Wiele osób obiera jedzenie, jako coś, co ma sprawiać przyjemność. Chcemy, aby to, co jemy było smaczne, natomiast zawartość ważnych mikroelementów i witamin jest kwestią drugorzędną. Na szczęście nasza świadomość na temat jedzenia jest coraz lepsza i zwracamy większa uwagę na to, co jemy.
Aby dieta była zdrowa, musi być bogata w różne składniki. Monotematyczne diety składające się z samych owoców czy warzyw są dobre, ale na jeden, maksymalnie dwa dni. Oczywiście owoce są zdrowe, ale nie zawieraj wszystkich składników, które są potrzebne naszemu organizmowi. Każda osoba, która próbowała takiej diety wie, że jeden dzień o samych owocach i warzywach bardzo często kończy się bólem głowy. Nie ważne, jak wypełnimy nasz żołądek i ile owoców oraz warzyw zjemy, organizm nie jest odpowiednio odżywiony.
W codziennej diecie musi się znaleźć białko, węglowodany, zboża, czy nawet znienawidzone tłuszcze. Odpowiednio zbilansowana dieta może zapewnić nam dobre samopoczucie. Jeśli odżywiamy się nieprawidłowo, jesteśmy bardziej ospali i nie mamy energii do działania.