Dieta dziecka – kontroluj od początku

Gdy na świecie pojawia się dziecko rodzice stają przed ogromnym wyzwaniem, bo musza takiemu maluszkowi zapewnić bezpieczeństwo, ciepły dom, ubranka, jedzenie, a w przyszłości również wiele innych rzeczy. Czasem robią to z pomocą swoich rodziców. Niejednokrotnie jednak wpadają w sidła telewizji i nie kierują się zdrowymi zasadami.
W chwili obecnej ogromnym problemem jest otyłość, również u dzieci i to bardzo małych. Oczywiście usłyszymy u babć i ciotek, że to dobrze, że maluch jest okrągły, ale musimy wiedzieć, że to może być objaw odważnych problemów w przyszłości.
Pulchne dziecko to nie zawsze kwestia genów, ale czasem wiąże się z tym, że nasze dziecko jest przekarmione. Ale jak odróżnić, czy niemówiące dziecko jest głodne? To trudne wyzwanie, bo rodzice nie chcą, żeby dziecko chodziło głodne i dają mu jeszcze więcej. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji podążajmy za wskazówkami lekarza, który podpowie nam, jak często dziecko powinno jeść. Nie reagujmy na każdy płacz malucha podawaniem butelki, czy innej przekąski.
Na początkowym etapie wzrostu dziecka problem ten dotyczy tylko pewnej części maluszków, ale z wiekiem jest coraz gorzej, statystyki ewidentnie wskazują nam, że otyłość jest chorobą cywilizacyjną, a za otyłość dzieci można obwiniać tylko rodziców.