Dieta dobra na cellulit

Największą zmorą współczesnych kobiet jest cellulit. Paskudna pomarańczowa skórka jest nie tyle problemem kobiet z nadprogramowymi kilogramami, co dosłownie wszystkich kobiet. Chociaż trzeba przyznać, że wiele kobiet po 40 roku życia nie wie, czym jest cellulit.
Kiedyś uważano, że cellulit wynika z braku ruchu, jak również jest to wynik zatrzymywania wody w organizmie, ale analizując to, że cellulit dotyczy coraz młodszych dziewcząt, a wiele dojrzałych kobiet nie ma tego problemu, można wywnioskować, że chodzi tutaj raczej o dietę i może jakieś aspekty zewnętrzne, chociaż faktycznie ruch i odpowiednia dieta mogą wpłynąć na to, jak wygląda nasza skóra.
Wiele jest porad na temat tego, co jeść, żeby nie było cellulitu. Na pewno ważna jest zbilansowana dieta, która zapewni nam wszystkie ważne składniki. Należy zapomnieć o drakońskich dietach i skupić się na zdrowym odżywianiu, czyli dużej ilości warzyw i owoców, z jednoczesnym ograniczeniem cukru i tłuszczów trans. Jednocześnie musimy pamiętać o nawadnianiu. Wielu specjalistów poleca wodę z cytryną.