Dieta dla amatora siłowni

Aktywny tryb życia i treningi na siłowniach zyskują coraz więcej zwolenników. Osoby, które decydują się na ćwiczenia intensywne, powinny pomyśleć również o odpowiedniej diecie, by wspomóc swój organizm przy wzmożonym wysiłku.
Dieta sportowca musi być starannie przemyślana. W tym wypadku odpada spożywanie produktów niezdrowych i nafaszerowanych konserwantami. Osoby prowadzące regularne treningi muszą dbać o optymalne dostawy składników odżywczych, witamin i składników mineralnych, tak by pokryć zwiększone potrzeby organizmu.
Jeśli chce się rozwijać muskulaturę, trzeba pamiętać, jak ważne jest dostarczanie odpowiednich porcji budulca, czyli białka. Białko jest niezbędne do rozwoju komórek mięśniowych, bez niego muskulatura się nie rozwinie. Przy ćwiczeniach siłowych trzeba więc spożywać chudy drób, chude mięso, ryby, oraz nabiał. Nie można oczywiście zapominać i o innych składnikach żywieniowych: wartościowych tłuszczy i węglowodanów. W diecie sportowca nie może brakować także witamin i składników mineralnych oraz błonnika. W wielu przypadkach korzystne okazuje się przyjmowanie specjalnych preparatów suplementacyjnych.