Suplementy diety – stosować czy nie

Wiele osób przyjmuje różne suplementy diety, nie bardzo zdjąć sobie sprzęt, że łączenie niektórych specyfików zdecydowanie nie poprawi naszego stanu zdrowia, a wręcz go pogorszy. Dlatego na pewno konieczne jest uświadomienie sobie zagrożeń, jakie mogą płynąc z nieodpowiedniego sięgania o tego typu preparaty.
Przede wszystkim można po nie sięgać, gdy jest taka uzasadniona potrzeba, np. gdy wyniki badań wykazują niedobry pewnych istotnych substancji, gdy nie da się ich dostarczyć w optymalnej ilości poprzez zmienną, wzbogacenie diety – niektóre osoby stosują ścisłą dietę ze względów zdrowotnych, nie mogą więc dostarczać sobie wszystkich potrzebnych substancji w naturalny sposób.
W takich przypadkach jak najbardziej suplementowanie tych substancji jest wskazane, wręcz zalecane przez lekarza. Jednak właśnie warto zawsze zapytać lekarza, czy w naszym przypadku przyjmowanie suplementów ma sens, jest bezpieczne, z jakimi preparatami nie należy ich łączyć. To pozwali zadbać o potrzeby swojego organizmu.