Kto nie może stosować diety oczyszczającej?

Detoks – choć dla większości zdrowy i oczyszczający cały organizm z toksyn – może być dla niektórych niezwykle niebezpieczny. Są stany, w których pod żadnym pozorem nie należy stosować tak restrykcyjnych diet i w których nawet na 1 dzień nie wolno rezygnować z tłuszczy, białka czy węglowodanów w postaci pieczywa czy makaronów. Kto należy do takich osób? Kto nie może stosować detoksu? Kiedy skonsultować się z lekarzem? Oto lista:
dzieci – to sprawa oczywista, jednak czasami to rodzice namawiają swoje pociechy na wspólne oczyszczanie. Należy pamiętać, że dzieci nadal rosną i się rozwijają – wszelkie niedobory mogą odbić się na nich w przyszłości.
kobiety w ciąży – także one potrzebują maksymalnej ilości składników odżywczych. Dieta oczyszczająca może odbić się negatywnie nie tylko na kobiecie, ale także na jej dziecku. Warto o tym pamiętać!
osoby chore na cukrzycę – cukrzycy w szczególny sposób muszą kontrolować spożywane posiłki. Przed rozpoczęciem detoksu powinni skonsultować się z lekarzem.