Jak przygotować się do diety oczyszczającej?

Dieta oczyszczająca to doskonały sposób na poprawę zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Usunięcie niebezpiecznych toksyn nie tylko w znaczny sposób polepszy wygląd skóry i włosów, ale także zwiększy energię do życia czy zmniejszy zmęczenie. Detoks sprawdzi się niemal u każdego – używki, śmieciowe jedzenie i brak ruchu to bowiem bardzo powszechne problemy, które przyczyniają się do zatrucia organizmu.
Przed rozpoczęciem diety oczyszczającej należy jednak odpowiednio przygotować organizm, by detoks nie był zbyt drastyczny. Brak przygotowania może skończyć się znacznym osłabieniem, a nawet omdleniami. Minimum tydzień przed rozpoczęciem diety należy wyeliminować z jadłospisu produkty ciężkostrawne: czerwone mięso, masło, słodycze, słone przekąski i inne tego typu pożywienie.
Warto postawić na jedzenie lekkostrawne, dużo warzyw i owoców, a także jogurty, kefiry i maślanki. Nie należy zapominać również o napojach: konieczne jest całkowite wyeliminowanie kawy i alkoholu, które zamienić warto na wodę, zieloną herbatę i zioła.