Dieta sokowa – na czym polega?

Aby czuć się zdrowo, wyglądać szczupło i promiennie, warto postawić na detoks, czyli dietę oczyszczającą. Odtruwanie organizmu pozwoli pozbyć się toksyn i ułatwi odchudzanie w późniejszym czasie. Jedną z popularniejszych dier oczyszczających stała się ostatnio dieta sokowa, chętnie stosowana przez wiele gwiazd i celebrytów na całym świecie.
Dieta ta powinna trwać maksymalnie dwa tygodnie i być poprzedzona minimum tygodniem jedzenia lekkostrawnego. Rozpoczęcie jej z dnia na dzień, bez przygotowania, może skończyć się źle dla organizmu, który stanie się słaby. Warto więc odpowiednio podejść do sprawy. Po tygodniu lekkostrawnych posiłków, można przejść na dietę sokową.
Polega ona na piciu tylko i wyłącznie soków owocowych, warzywnych, herbaty i wody. Soki muszą być wyciśnięte świeżo w domu, tylko takie mają bowiem wystarczającą ilość składników odżywczych i nie zawierają dodatkowego białego cukru. Soki posiadają w składzie wiele witamin i minerałów, nie tylko pozwalają więc oczyścić organizm, ale także uzupełnić niedobory.