Co widzimy w dietach?

Diety towarzyszą nam zawsze i wszędzie, ciągle słyszymy, że ułożono nową, jeszcze skuteczniejsza dietę, a hasła związane z odchudzaniem są najczęściej wyszukiwane we wszystkich możliwych wyszukiwarkach internetowych. Niestety często źle podchodzimy do tematu i dieta wcale nie przynosi oczekiwanego efektu.
Diety wiążemy z czymś, co może spełnić nasze oczekiwania, co do figury, owszem faktycznie dieta może zmienić naszą sylwetkę, ale tylko wtedy, gdy połączymy ją z ćwiczeniami.
Diety, a w zasadzie ich twórcy tworzą otoczkę, przez którą wydaje nam się, że nią lepszego rozwiązania, niż jedzenie samego sera, grejpfrutów, czy picie lampki wina każdego dnia. Każda nowa dieta spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Potem sytuacja ulega zmianie i zaczynamy negować dietę i reklamować inną i ten cykl powtarza się od kilku lat. Jedna dieta jest lepsza od drugiej, ale jak jest faktycznie?
Diety mogą być pomocne, ale uważajmy na te najbardziej rygorystyczne. Niestety każdy chce osiągnąć wyznaczony cel jak najszybciej i to w znaczącym stopniu zamazuje nam logiczne myślenie, nie analizujemy tego, jaka dieta będzie dla nas zdrowa, a jakiej powinniśmy unikać.